Live Score

Brazil - Serie A
21:00 Vasco da Gama-:-Fluminense
England - FA Cup
18:30 Arsenal-:-Chelsea
Italy - Serie A
18:00 Atalanta-:-ChievoVerona
18:00 Bologna-:-Juventus
International - World Cup U20 Grp. C
10:00 Costa Rica U20-:-Zambia U20
10:00 Portugal U20-:-Iran U20
International - World Cup U20 Grp. D
13:00 Uruguay U20-:-South Africa U20
13:00 Japan U20-:-Italy U20
Argentina - Primera Division
00:00FT Aldosivi0:0Independiente
19:00 Colon-:-Gimnasia LP
21:15 Banfield-:-Temperley
22:15 Newells Old Boys-:-Olimpo
Belgium - First Division Playoff EL Final Stage
20:30 Genk-:-St.Truiden
Bulgaria - First Professional League Europa League Playoff
19:00Cnc Vereya-:-Botev Plovdiv
Croatia - 1. Division
16:00 Inter Zapresic-:-NK Istra 1961
19:00 Dinamo Zagreb-:-Rijeka
Czech Republic - 1. Division
17:00 Karvina-:-Jablonec
17:00 Teplice-:-Dukla Praha
17:00 Hradec Kralove-:-Bohemians 1905
17:00 Slovacko-:-Sparta Prague
17:00 Pribram-:-Zlin
17:00 Viktoria Plzen-:-Vysocina Jihlava
17:00 Slavia Prague-:-FC Zbrojovka Brno
17:00 Slovan Liberec-:-Mlada Boleslav
Finland - Veikkausliiga
14:00 FC Lahti-:-HJK
14:00 HIFK-:-FC Inter
14:00 PS Kemi-:-VPS
16:00 JJK-:-Ilves
16:00 RoPS-:-KuPS
17:00 SJK-:-IFK Mariehamn
France - Coupe de France
21:00 Angers-:-Paris Saint Germain
Germany - DFB Pokal
20:00 Eintracht Frankfurt-:-Borussia Dortmund
Hungary - NB I
19:00 Ferencvaros-:-Ujpest
19:00 Vasas Budapest-:-Mezokovesd SE
19:00 Paksi SE-:-MTK Budapest
19:00 Diosgyori VTK-:-Debrecen
19:00 Budapest Honved-:-Videoton FC
19:00 Haladas-:-Gyirmot
Italy - Serie B Promotion Playoff
20:30 Benevento-:-Perugia
Norway - Eliteserien
18:00 Sandefjord-:-Odds Ballklubb
Poland - Ekstraklasa Relegation Group
18:00 Arka Gdynia-:-Ruch Chorzow
18:00 Gornik Leczna-:-Zaglebie Lubin
18:00 Piast Gliwice-:-Wisla Plock
18:00 Slask Wroclaw-:-Cracovia
Scotland - FA Cup
16:00 Celtic-:-Aberdeen
Slovakia - Super Liga
17:30 Zemplin Michalovce-:-Slovan Bratislava
17:30 Trencin-:-Tatran Presov
17:30 Spartak Trnava-:-Zlate Moravce
17:30 Zilina-:-Podbrezova
17:30 Ruzomberok-:-DAC 1904 Dunajska Streda
19:00Cnc Spartak Myjava-:-FK Senica
Slovenia - Prva Liga
16:55 Koper-:-Gorica
16:55 Maribor-:-Krsko Posavje
16:55 Rudar Velenje-:-Radomlje
16:55 Domzale-:-NK Celje
16:55 Olimpija Ljubljana-:-Aluminij
Spain - Segunda Division
16:00 Huesca-:-Lugo
18:00 Almeria-:-Mirandes
18:00 Valladolid-:-Getafe
18:00 Sevilla Atletico-:-Cadiz
Spain - Copa del Rey
21:30 Barcelona-:-Alaves
Sweden - Allsvenskan
16:00 Kalmar FF-:-GIF Sundsvall
16:00 Djurgaarden-:-AFC Eskilstuna
18:00 IFK Norrkoeping-:-Halmstads BK
Turkey - Super Lig
15:00 Konyaspor-:-Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
15:00 Kasimpasa-:-Antalyaspor
17:00 Istanbul Basaksehir-:-Adanaspor
18:00 Fenerbahce-:-Trabzonspor
Ukraine - Premier League Relegation Group
16:00 Vorskla-:-Dnipro
16:00 Volyn-:-Karpaty
16:00 Zirka-:-Stal Kamianske
USA - Major League Soccer
01:0562' Toronto FC3:0Columbus Crew
20:30 Seattle Sounders FC-:-Portland Timbers
USA - USL
02:30 Swope Park Rangers-:-San Antonio FC
20:00 Ottawa Fury-:-Richmond Kickers
23:00 FC Cincinnati-:-Toronto FC II
Brazil - Serie B
00:15FT Criciuma1:3America MG
01:30HT Boa Esporte Clube1:0Oeste FC
02:30 Goias-:-Brasil de Pelotas
21:30 ABC-:-Vila Nova
21:30 Nautico-:-Ceara
21:30 Londrina EC-:-Luverdense
21:30 Paysandu-:-Internacional
International - Friendlies U21
15:30 Uzbekistan U21-:-Russia U21
Iceland - Urvalsdeild
16:00 KA Akureyri-:-Vikingur Reykjavik
18:00 IBV Vestmannaeyjar-:-IA Akranes
Italy - Lega Pro Super Cup
16:30 Venezia-:-Foggia
Japan - J. League
07:00 Shimizu S-Pulse-:-Yokohama F.Marinos
07:00 Sanfrecce Hiroshima-:-Jubilo Iwata
08:00 Kashiwa Reysol-:-Omiya Ardija
12:00 Sagan Tosu-:-Consadole Sapporo
Norway - 1. Divisjon
15:00 Start-:-Jerv
Portugal - Segunda Liga Qualification
17:00 Praiense-:-Leixoes
18:00 Viseu-:-Merelinense
Romania - Cup
19:45 FC Voluntari-:-Astra Giurgiu
Spain - Segunda B Promotion Playoff
18:00 Lorca FC-:-Albacete
18:00 Valencia B-:-Celta Vigo B
Sweden - Superettan
16:00 Norrby-:-IK Frej Taeby
16:00 Varbergs BoIS FC-:-Falkenbergs FF
16:00 Dalkurd FF-:-Aatvidaberg
18:00 Degerfors-:-GAIS
Algeria - Ligue 1
23:00 MC Alger-:-CR Belouizdad
Argentina - Primera B Nacional
02:0515' Ferro Carril Oeste0:0Chacarita Juniors
18:05 Almagro-:-Instituto
20:30 All Boys-:-San Martin de Tucuman
20:30 Brown de Adrogue-:-Sportivo Estudiantes
22:00 Atletico Parana-:-Douglas Haig
Argentina - Primera B Metropolitana
18:05 CA Fenix-:-Deportivo Moron
Belarus - Premier League
15:00 Naftan Novopolotsk-:-FC Minsk
16:00 FK Slutsk-:-Slavia Mozyr
17:00 Torpedo Zhodino-:-Gomel
Bolivia - Primera Division - Apertura Adecuacion
02:0025' Bolivar2:0Blooming
21:00 Nacional Potosi-:-Guabira
Bosnia-Herzegovina - Premier League Relegation Group
17:00 Siroki Brijeg-:-Celik Zenica
17:00 Olimpik Sarajevo-:-Vitez
17:00 FK Mladost Doboj Kakanj-:-Metalleghe BSI
China - Super League
09:30 Liaoning Hongyun-:-Yanbian
09:30 Guizhou Hengfeng Zhicheng-:-Jiangsu Suning FC
13:35 Hebei CFFC-:-Changchun Yatai
13:35 Tianjin Quanjian-:-Tianjin Teda
13:35 Shanghai SIPG FC-:-Beijing Guoan
Colombia - Primera A Apertura
02:45 Tolima-:-La Equidad
Denmark - 1. Division
15:00 AB-:-Skive
15:00 FC Helsingoer-:-Naestved
15:00 Hobro-:-Vendsyssel FF
15:00 Fredericia-:-Vejle Boldklub
15:00 HB Koege-:-FC Roskilde
15:00 Nykoebing FC-:-Fremad Amager
Denmark - 2. Division Relegation Group
15:00 Fredensborg BI-:-Odder IGF
15:00 Svendborg-:-Vejgaard
15:00 VSK Aarhus-:-Middelfart G og BK
15:00 FC Sydvest 05-:-HIK
15:00 Jammerbugt FC-:-Holbaek
15:00 Frem-:-Naesby
Ecuador - Serie A - Apertura
19:00 El Nacional-:-Clan Juvenil
22:00 Fuerza Amarilla SC-:-River Plate
Finland - Ykkonen
16:00 Haka-:-OPS
Georgia - Erovnuli Liga
16:00 Kolkheti-1913 Poti-:-Dila Gori
Indonesia - Liga 1
15:30 Sriwijaya FC-:-Madura United
15:30 PS TNI-:-Persela Lamongan
Ireland - 1. Division
20:15 Cobh Ramblers-:-Waterford FC
20:30 Longford Town-:-Wexford FC
Japan - J. League 2
06:00 Renofa Yamaguchi-:-Machida Zelvia
08:00 JEF United Chiba-:-Ehime FC
08:00 Kyoto Sanga FC-:-FC Gifu
09:00 Shonan Bellmare-:-Montedio Yamagata
09:00 Tokushima Vortis-:-Kamatamare Sanuki
11:00 Yokohama FC-:-Nagoya Grampus Eight
12:00 V-Varen Nagasaki-:-Tokyo Verdy
Kazakhstan - Premier League
15:00 Aktobe-:-Irtysh Pavlodar
15:00 Taraz-:-Tobol Kostanay
Kenya - Premier League
14:00 Thika United-:-Muhoroni Youth FC
14:00 Bandari-:-Kakamega Homeboyz
14:00 Nzoia Sugar FC-:-Sofapaka
14:00 Chemelil Sugar-:-Ulinzi Stars
Latvia - Virsliga
15:00 FK Jelgava-:-Ventspils
17:00 Riga FC-:-FK Spartaks
Montenegro - 1. CFL
17:30 Buducnost Podgorica-:-Jedinstvo BP
17:30 Mladost Podgorica-:-FK Lovcen
17:30 Zeta-:-FK Bokelj
17:30 Decic Tuzi-:-FK Iskra
17:30 Sutjeska-:-Rudar Pljevlja
17:30 Grbalj Radanovici-:-Petrovac
Peru - Primera Division - Apertura
19:30 Ayacucho FC-:-Comerciantes Unidos
22:00 Sporting Cristal-:-Sport Huancayo
Poland - 2. Division
15:00 Polonia Bytom-:-Stal Stalowa Wola
15:00 Rakow Czestochowa-:-Odra Opole
15:00 Kotwica Kolobrzeg-:-Polonia Warsaw
15:00 Olimpia Zambrow-:-Olimpia Elblag
15:00 Blekitni Stargard-:-Warta Poznan
15:00 Rozwoj Katowice-:-GKS Belchatow
15:00 Puszcza Niepolomice-:-Gryf Wejherowo
15:00 Radomiak Radom-:-KS Legionovia Legionowo
15:00 Siarka Tarnobrzeg-:-ROW Rybnik 1964
Serbia - Cup
18:00 Partizan Beograd-:-FK Crvena Zvezda
South Africa - Premier Soccer League
15:00 Kaizer Chiefs-:-Bidvest Wits
15:00 Ajax Cape Town-:-Baroka FC
15:00 SuperSport United-:-Platinum Stars
15:00 Lamontville Golden Arrows-:-Orlando Pirates
15:00 Free State Stars-:-Chippa United
15:00 Maritzburg United-:-Bloemfontein Celtic
15:00 Polokwane City-:-Cape Town City FC
15:00 Highlands Park-:-Mamelodi Sundowns FC
South Korea - K. League Classic
09:00 Jeonbuk FC-:-Suwon Bluewings
11:00 Pohang Steelers-:-Gangwon FC
12:00 FC Seoul-:-Ulsan Hyundai
12:00Pst Gwangju FC-:-Jeju United
South Korea - K. League Challenge
12:00 FC Anyang-:-Gyeongnam FC
Spain - Tercera Division Promotion Playoff
12:00 Aguilas-:-Unionistas de Salamanca
Switzerland - Challenge League
19:00 Chiasso-:-Le Mont LS
19:00 Xamax-:-Winterthur
19:00 Schaffhausen-:-FC Zuerich
19:00 Servette-:-Aarau
19:00 Wohlen-:-Wil
Thailand - Thai League
13:00 Ratchaburi FC-:-Thai Honda
14:00 Buriram United-:-Bangkok United
14:00 Police Tero FC-:-Chonburi
15:00 Sisaket FC-:-Port FC
Uruguay - Primera Division Intermedio
20:30 Defensor Sporting-:-El Tanque Sisley
20:30 Liverpool FC-:-Boston River
20:30 Plaza Colonia-:-Rampla Juniors
Venezuela - Primera Division - Apertura Final Stage
23:00 Deportivo La Guaira-:-Deportivo Tachira
Denmark - 3F Ligaen Championship Group
13:00 KoldingQ-:-Fortuna Hjoerring
14:15 Ballerup-Skovlunde-:-Skovbakken
Denmark - 3F Ligaen Qualification Group
11:00 VSK Aarhus-:-Varde
12:30 SoenderjyskE-:-Naesby BK
13:00 Odense Q-:-Sundby
Norway - Toppserien
12:00 Trondheims-Oern-:-Grand Bodoe
15:00 Sandviken-:-LSK Kvinner
15:00 Avaldsnes-:-Arna-Bjoernar
15:00 Kolbotn-:-Klepp